Можуть оштрафувати на…! Стало відомо, скільки українці заплатять за втручання в роботу лічильників енергоресурсів…

УКРАЇНА

У разі умисного пошкодження лічильників електроенергії, теплової енергії, холодної та гарячої води, споживачам доведеться заплатити штраф, передає Корупція.Інфо

Як стало відомо Domik.ua, розміри штрафних санкцій, які застосовуються при неправильному споживанні енергоресурсів, затверджені в Кодексі України про адміністративні правопорушення. У ст. 103-1 Кодексу значиться, що споживача оштрафують на суму від 170 до 850 грн (від 10 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) у випадках:

  • самовільного споживання з корисливою метою тепло-, електроенергії, гарячої і холодної води без лічильників, свідчення яких використовуються для комерційних розрахунків;
  • умисного пошкодження приладів обліку енергоресурсів;
  • самовільного використання з корисливою метою газу, порушення правил користування газом у побуті, що не завдало значної шкоди.

У документі передбачено покарання у вигляді попередження або накладення штрафу на порушника.

Оштрафують за порушення вимог щодо комерційного обліку енергоресурсів

Відповідно до Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання»багатоквартирні будинки повинні бути оснащені загальнобудинковими лічильниками теплоенергії, гарячої та холодної води. Документ вступив в чинності 2 серпня 2017 року.

Відповідно до Закону, за самовільне демонтаж і несанкціоноване втручання в роботу комерційного приладу обліку теплоенергії й води передбачений штраф в розмірі 850-3400 грн (від 50-ти до 200-т неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

Якщо споживачі створюють перешкоди в доступі представнику компанії, яка забезпечує розподіл обсягів води або тепла, до загальнобудинкового лічильника, то штраф нарахують в розмірі 850-2550 грн (від 50 до 150 неоподатковуваних доходів громадян).